Wnętrza czarno-białe w stylu skandynawskim w Finlandii.

Wnętrza czarno-białe w stylu skandynawskim w Finlandii.

Drodzy czytelnicy, dziś  przedstawiamy styl – skandynawski, omawiany na kursach projektowania wnętrz.  Zawsze kilka osób decyduje się na ten styl przy wykonywaniu swojego pierwszego projektu, w ramach pracy dyplomowej. Proponujemy obejrzeć galerię dyplomów Studio Forma.
Skandynawia oznacza kraje Europy Północnej : Danii, Szwecji , Norwegii. Projekty  stamtąd są nazywane jako dość minimalistyczne, proste, o czystych liniach ale bardzo funkcjonalne.

Subtelne walory dekoracyjne pochodzą z lat 20-tych XX w Skandynawska konstrukcja jest często określana jako demokratyczna, ze względu na celu odwołania się do tych z produktów, które są dostępne i niedrogie. Mimo że projekty były demokratyczne i przeznaczone dla mas, nie były one pozbawione wszelkiego piękna. Znaczenie tej równowagi między formą a funkcją zostało zidentyfikowane przez Skandynawów wcześnie i został utrzymane do dziś.
Skandynawskie wzornictwo ewoluowało z czasem, przenosząc się z projektowania głównie mebli i produktów do stosowania zasad w stosunku do aktualnych problemów i możliwości.
Skandynawska estetyka , z masowej produkcji konstrukcji , która jest dostępna dla wszystkich, przypomina użytkownikowi, że twórcą tego produktu jest człowiek.

Odmiany stylu skandynawskiego są uzależnione od regionu i  tak styl fiński przedstawia styl skandynawski bardzo często w kontrastach czarno-białych..
Finlandia wyprodukowała wiele światowej sławy architektów, które wpłynęły na styl międzynarodowy. Fiński projekt i architektura znana jest dziś głównie za nowoczesne cechy, jak większość budynków została zrekonstruowana po II wojnie światowej. Finlandia ma także niską gęstość zaludnienia, w rezultacie, większość domów i mieszkań w Finlandii są to nowe, przestronne i wyposażone we wszystkie nowoczesne udogodnienia. Ze względu na niskie temperatury w okresie zimowym, izolacja domów jest niezbędna, a więc opracowanie wykończenia wnętrz na bardzo wysokim poziomie stało się wymogiem standardowym. W rzeczywistości, domy, mieszkania są bardzo dobrze izolowane, że zużycie energii na metr sześcienny na ogrzewanie jest takie samo jak w Europie Południowej.
Kolejną unikalną cechą fińskiego projektu domu jest to, że prawie wszystkie fińskie domy mają własną saunę lub w przypadku bloków mieszkalnych wspólną saunę.

Kursy projektowania wnętrz - zapisz się!

    Pola oznaczone * - są obowiązkowe

    Call Now Button