Trend stunning temper

Jednym z prezentowanych trendów Ambiente  na targach we Frankfurcie był Stunning Temper.

messefrankfurt.com

Jest to trend niekonwencjonalny i figlarny. Stanowi nowe spojrzenie na projektowanie wnętrz.  Towarzyszy mu zastosowanie  intensywnych kolorów od neonów do jasnych barw. Podstawowa konstrukcja  tego stylu jest jednak bardziej wyraźna  i nosi w sobie wpływ sportowy.

Kontrasty są wszędzie. Elementy  retro połączone z formami prostymi. Kropka i psychodeliczne wzory nadają się na wzory mebli. Figlarny charakter tego stylu jest szczególnie widoczny w połączeniach motywów kwiatów i zwierząt.

Używane kolory – czerwony i jego odmiany.

messefrankfurt.com

messefrankfurt.com

messefrankfurt.com

messefrankfurt.com

messefrankfurt.com

messefrankfurt.com

Meble które możemy używać w ramach trendu Stunning Temper.

Stół firmy Kartell

messefrankfurt.com

Ekskluzywny stół Patricia Urquiola dla firmy Kartell.

Prace Patricia Urquiola omawiamy na zajęciach prowadzonych przez firmę Studio Forma, na kursach projektowania wnętrz oraz warsztatach odbywających sie w ramach kursu projektowania wnętrz z firmą Vitra.
Przemyślana konstrukcja posiada dwie funkcje – stół i kieszeń w jednym. W swojej prostocie jest to wielofunkcyjny stolik – stolik i szafka nocna. Można go także używać jako stolika do łóżka . Jest ozdobiony subtelnymi elementami kwiatów, które nadają mu charakter Art Deco. Łączy  przeszłość i teraźniejszość, minimalizm i emocje.

Komoda firmy Seletii

messefrankfurt.com

Cassettone komoda w stylu vintage opiera się na kontrastach i oferuje dużo miejsca na wszelkiego rodzaju rzeczy. Dzięki niej można otrzymać ekskluzywny kawałek pop-artu w swoim własnym domu.
Zainspirowany niezwykłym, projektanci Seletti, przedmioty codziennego użytku projektują zawsze odkrywając nowe i tym samym doprowadzają  do prawdziwie  klasycznej formy. Produkty wysokiej jakości projektowania i przedmioty codziennego użytku odzwierciedlają nowoczesny styl życia indywidualnego i zawsze dodając iskrę humoru.

Fotel Fatboy Marimekko.

messefrankfurt.com

Marimekko to oczywiście nazwa projektu ikony designu. Marimekko ma dla nas soczyste i odważne kolory. Pierwsze tkaniny tej firmy były niczym zastrzyk energii w smutnej i powojennej rzeczywistości Finlandii w 1951 roku. Po fińsku Marimekko oznacza po prostu sukienka dla Marii. Jej twórcami byli Armi i Vitjo Ratia, którzy zaprosili do stworzenia swojej pierwszej kolekcji młode artystki, Maiję i Krisitinę Isola (matkę i córkę). Geometryczny wzór rozwiniętego kwiatu maku stał się ich znakiem firmowym.
Fatboy  oznacza na co dzień zrelaksowany styl życia . Stanowi  nietypowy meble dla indywidualistów Nadaje wnętrzu  styl i ekstrawagancki urok.

Kursy projektowania wnętrz - zapisz się!

    Pola oznaczone * - są obowiązkowe

    Call Now Button