Archicad i jego największe atuty

Archicad i jego największe atuty.

Archicad jest programem trójwymiarowym. Przy pomocy Archicada można stworzyć pełną dokumentację techniczną budynku jak i wnętrza wraz z modelem 3d (modelem trójwymiarowym). Na kursach w Studio Forma nauka została podzielona na kursy dotyczące  projektowania budynków oraz kursy zapewniające naukę stworzenia projektu wnętrza. Podział ten jest niezbędny do zrozumienia działania programu wraz z osiągnięciem szybkich efektów projektowych. Archicad umożliwia wykonanie profesjonalnego projektu. Co to oznacza na rysunku ? Dzięki dobranym odpowiednim symbolom przy oknach, drzwiach, ścianach, stropach i innych narzędziach niektóre elementy na rysunku pojawiają się automatycznie i nie trzeba być profesjonalistą/architektem aby je narysować – rysują się same. Dlatego Archicad jest narzędziem przyjaznym dla użytkownika i jego używanie staje się z czasem przyjemnością. Niestety dla pokazania wizji wnętrza niezbędna jest jego wizualizacja i tu  Archicad nie jest już wystarczający. Kursy Archicada w Studio Forma są połączone z nauką programu Artlantis, który w łatwy sposób pomaga stworzyć obraz naszego wnętrza czyli wizualizację – zdjęcie jakie możemy uzyskać  jest przedstawieniem rzeczywistości rzeczywistości. Wystarczy obejrzeć strony naszych absolwentów bądź prace w galerii, gdzie możemy obejrzeć wizualizacje. Kursy Archicada i Artlantisa w Studio Forma są podzielone na dwa poziomy. Pierwszy poziom to 40 godzi zajęć, drugi poziom to 32 godziny. Można także skorzystać od razu z oferty połączonej stopnia I i II. Ilość godzin jest największa na rynku. Kurs wyróżnia jakość, którą tworzy osoba prowadząca i metoda autorska opracowana przez Studio Forma wynikająca z długiego doświadczenia w prowadzeniu zajęć. Ważnym czynnikiem jest oczywiście motywacja samego uczestnika do nauki, ale jeżeli ona jest efekty na pewno będą.Kursy Archicada i Artlantisa można odbyć zarówno w systemie jednotygodniowym, dwu weekendowym jak i trzymiesięcznym. Ilość zajęć jest bardzo duża co daje wiele możliwości wyboru.

Co można osiągnąć dzięki umiejętności obsługi programu Archicad.

Po pierwsze jesteśmy w stanie narysować dowolne pomieszczenie, mieszkanie, budynek w sposób dokładny. Jeżeli mielibyśmy wykonać projekt odręcznie na papierze czy na kalce zawsze będziemy mieli błąd związany z grubością ołówka czy innego narzędzia i ze skalą rysunku. W programie komputerowym rysujemy dokładnie do milimetra. Po drugie jesteśmy w stanie narysować projekt bardziej profesjonalnie niż odręcznie dzięki estetyce narzuconej przez program i możliwością programu Archicad. Po trzecie  jesteśmy w stanie stworzyć automatycznie rysunek trójwymiarowy, który niekiedy pozwala szybciej zmodyfikować koncepcję niż w fazie wykonywania wnętrza (budowy). Po czwarte niektóre rysunki można otrzymać automatycznie tzn ich nie rysując. Po piąte jeżeli wykorzystamy do pracy Artlantisa nasz pomysł może spodobać się klientowi i dzięki temu otrzymamy zlecenie. Naukę programu Archicad trzeba umieć odpowiednio połączyć z programem Artlantis, bo tak na prawdę w pierwszej fazie projektowej wizja jest najważniejsza. Dopiero dalszym krokiem jest rozrysowanie techniczne projektu. Kursy projektowania wnętrz połączone z nauką programu Archicad i Artlantis wszystkie te elementy zawierają. Wyniki naszych absolwentów mówią same za siebie. Osoby, które nie znały programu nie były z wykształcenia projektantami/architektami i po ukończeniu kursu projektowania wnętrz z dwoma stopniami kursu Archicada i Artlantisa uzyskały wyróżnienie w konkursie skierowanym dla projektantów/ architektów Roca Design, gdzie uzyskały wyróżnienia na 10 przyznanych wyróżnień. Dla niektórych osób pasja stała się życiem.

Czym różni się program Sketchup od programu Archicad ?

Program Sketchup jest programem trójwymiarowym, tworzy się model 3D. Jednak model 2d powinien być opracowany osobno. Jest on mniej dokładny, bo zasada programu jest odwrotna niż w Archicadzie. Z modelu 3D wykonuje się 2D.  W Archicadzie od razu mamy wszystko i model 3d i dokładność modelu 2d.

 

Kursy projektowania wnętrz - zapisz się!

    Pola oznaczone * - są obowiązkowe

    Call Now Button