Artykuły

Jak szybko można nauczyć się projektować ?

Jak szybko można nauczyć się projektować ?

Jeżeli nigdy nie mieliśmy styczności z projektowaniem wnętrz bardzo ważne jest wybrać na samym początku jak najlepszy kurs projektowania wnętrz. To będzie stanowiło naszą inwestycję w przyszłość. Jako wykładowcy w Studio Forma mamy styczność z osobami, które do nas przychodzą już po odbyciu jakiś szkoleń, niekiedy nawet ukończonych studiów. Okazuje się, że wiedza była niesety albo źle przekazana albo niektóre zagadnienia w ogóle zostały pominięte. Jak to możliwe ? Osoba do póki nie skomfrontuje się z wymagającym klientem/wykonawcą albo jakąś dokładniejszą formą szkolenia odkrywa dopiero wówczas swoją niewiedzę. Tutaj własnie należało by zadać sobie pytanie ? Czy mogę się nauczyć projektowania wnętrz w 1 tydzień ? W jeden tydzień można nauczyć się programu wspomagającego projektowanie wnetrz. W Studio Forma możena znaleźć obszerną ofertę kursów komputerowych. Jednak aby nauczyć się projektowania minimalny okres to 3 miesiące. Projekt musi stanowić przedstawienie pomysłu, który my musimy umieć rozwinąć i go przedstawić. Wykładowca musi nas poprowadzić, niekiedy skrytykować. Należy pamiętać jeśli ktoś uważa, że wszystko wie najlepiej, zamyka sobie drogę do rozwoju.

Czytaj więcej

Zasady projektowania wnętrz

Zasady projektowania wnętrz.

Przy projektowaniu wnętrz niezbędna jest znajomość ergonomii, przepisów budowlanych oraz dobra znajomość materiałów stosowanych w projektach wnętrz. Bez tej wiedzy niestety popełniane są najczęstsze błędy projektowe. Wiedzę tą można nabyć drogą praktyki ucząc się od osób projektujących bądź odbywając kurs projektowania wnętrz. Ważną część ergonomii stanowią wymagania, które należy zapewnić w celu prawidłowego poruszania się bezkolizyjnego po mieszkaniu jak i stworzenia komfortu psychicznego w mieszkaniu dla użytkownika. Podstawowe popełniane błędy przy projektowaniu mogą dotyczyć źle rozplanowanych urządzeń np. w kuchni czy w łazience, na złych wysokościach, w nieodpowiednich połączeniach względem siebie. Innym przykładem braku wiedzy są źle zaprojektowane drzwi, które otwierają się w niewłaściwe strony, czasami tworząc względem siebie konflikt, co uniemożliwia wejście do odpowiedniego pomieszczenia. Błędy mogą także dotyczyć układów funkcjonalnych mieszkania. Ważną zasadą w projektowaniu mieszkania powinna być możliwość stworzenia dwóch stref - dziennej i nocnej. Niekiedy podział ten jest z góry zaprojektowany w mieszkaniu i może być prawidłowy. Natomiast przy zmianie układu funkcjonalnego należy prawidłowo zaprojektować nowe wnętrze pamiętając o podziale funkcjonalnym i strefach takich jak strefa wypoczynku, pracy itp. Sam kurs dekoracji jest nie wystarczący, musi być bardziej rozbudowany o zganienia techniczne, gdy zmieniamy układ ścian. Ważne jest aby wybrać kurs projektowania wnętrz, który tego rodzaju zagadninia obejmuje. Przepisy budowlany też są przydatne, gdyż powinniśmy wiedzieć, które pomieszczenia wymagają wentylacji czy też można łączyć wentylację mechaniczną z grawitacyjną. Odpowiedzi na wszystkie pytania zawiera nasz kurs projektowania wnętrz. Wiedzę przekazują architekci, praktycy posiadający bogate doświadczenie zawodowe. Kursy projektowania wnętrz w Studio Forma już od kilku lat zostały wzbogacone o formę zajęć fakultatywnych, na których są omawiany aspekty projektowo - wykonawcze, co daje kursantowi przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Wśród absolwentów są osoby, które bardzo dobrze dają sobie radę w obecnych realiach rynkowych.

Najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu wnętrz

Oczywiście ilość błędów popełnionych przy projekcie wnętrza może być naprawdę duża, postaramy się jednak wskazać na najbardziej typowe : nieodpowiednio wyliczona ilość potrzebnych materiałów, np. zbyt duża ilość farby; nie uwzględnienie parapetu okna przy szafkach kuchennych, co może spowodować niemożliwość otwierania szafki; źle umieszczona zmywarka za blisko ściany, co znów powoduje problemy użytkowe; nieuwzględniona podczas projektowania bateria w zlewie przy oknie co uniemożliwia otwieranie okna; źle dobrane materiały ze względów użytkowych niska wytrzymałość na wilgoć bądź uderzenia; oczywiście błędy stylistyczne w doborze elementów. Sposobem na ustrzeżeniem się od błędów jest posłuchanie opinii fachowców, innych projektantów co zapewnia kurs projektowania wnętrz w Studio Forma. Projektant powinien nie tylko stworzyć wnętrze piękne ale i użytkowe, w którym będziemy czuć się komfortowo. Jednak wnętrz eto powinno być także użytkowe i wszystkie rozwiązania powinny być przemyślane i do stosowane do potrzeb użtkownika.

tl_files/aktualnosci/dyplomy/kurs projektowania wnetrz kursy projektowania wnetrz magdalenagronowska.jpg

 

Zobacz prace dyplomowe kurs projektowania wnętrz 

Czytaj więcej

Facebook Telefon
Facebook