Artykuły

Jaki wybrać program do projektowania wnętrz ?

Jaki wybrać program do projektowania wnętrz ?

Obecnie na rynku jest bardzo duża ilość programów do projektowania wnętrz. Jednak nie wszytskie są profesjonane oraz oprócz ceny różnią się przede wszystkim możliwościami.

Na naszym kursie projektowania wnętrz proponujemy przede wszytskim program ArchiCAD. Jest to program umożliwiający profesjonane narysowanie dokumentacji projektowanego wnętrza. Trudno dla tego programu znaleźć program konkurencyjny. Archicad jest wiodącym programem do projektowania architektonicznego na światowym rynku. Obecnie kursanci otrzymują dostęp do licencji rocznej w ramach kursu.

Dodatkowo uczymy programu Artlantis. Program Artlantis jest najprostszym i najszybszym rozwiązaniem do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji. Jest pionierskim rozwiązaniem w dziedzinie wizualizacji architektonicznej, kompatybilnym ze wszystkimi programami do modelowania 3D dostępnymi na rynku.

Jeżeli osoba jest zainteresowana tworzeniem fotorealistycznych wizualizacji może rozszerzyć swoją wiedzę o program 3ds Max z Coroną Render. Corona jest naprawdę szybka. Stosunek jakości do czasu jest bardzo dobry. Jest dużo prostsza niż Vray i jeżeli myślimy o zakupie to tańsza.


Czytaj więcej

Moodboard czy jest niezbędny w projektowaniu wnętrz ? Czy będę go wykonywać na kursie projektowania wnętrz ?

Moodboard stanowi podstawę każdego projektu wnętrz. Jest on niezbędny przy projektowaniu wnętrz. Stanowi zbiór wszystkich naszych inspiracji. Mogą to być zarówno już wybrane meble, inne przedmioty, ale także elementy przedstawiające klimat jaki chcemy uzyskać we wnętrz.[

Na kursie projektowania wnętrz należy wykonać moodbord. Jednak stanowi on dopiero podstawę do wykonania projektu. Dzięki niemu wiemy do jakiego projektu dążymy, wszystko jest bardziej scalone i spójne. 

Czytaj więcej

Układanie przedmiotów w aranżacji projektowanie wnętrz

Wiele osób samodzielnie stara się zaprojektować swoją przestrzeń. Zostają wybrane elementy główne jak podłoga czy drzwi. Już na tym etapie można popełnić błędy jeżeli się wcześniej nie przemyśli i dokłanie nie skomponuje elemetów ze sobą. Jednak jeżeli nawet to nam się uda to zatrzymamy się przy dodatkach, które są kluczowe i budują wnętrze.

W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę na przestrzenie już pełne różnych przedmiotów, które należy w odpowiedni sposób ułożyć aby zapewnić efekt. Proponujemy zajrzeć do Netfiksa obecnie jest program poświęcony firmie, która się zajmuje porządkowaniem przedmiotów. To firma Home Edit. Pmysł przedstawiony oparty jest na układnaiu po sgregacji przedmiotów według kolorów tęczy. Przedmioty potrzebne są umieszczane w przeźroczystych pudełkach, natomiast te które nie są konieczne do częstego używania w pudłach pełnych bądź koszach.

thehomeedit.com

Zobaczcie sami. Polecamy. Jako przykłady inspiracji do wnętrz i projektowania wnętrz.

Czytaj więcej

Jaki kurs projektowania wnętrz wybrać ?

Kurs projektowania wnętrz należy wybrać rozzszerzony o zajęcia komputerowe. Dają one możliwość przedstawienia projektu wnętrza bez rysowania manualnego, które jest czynością długotwałą. Osoby, które mają wykonac kilka projektów jednocześnie z poprawkami przy rysowaniu odręcznym niesety ale nie dorównają osobą wyknującym projekty cyfrowo. Nalezy jednak pamiętać, iż obecnie na rynku jest duża ilość programów oferujących możliwośc wykonania projektu. Niesety programy darmowe są mocno ograniczone, nie można w nich wyknać prawidłowej dokumentacji technicznej. Inwestując swój czas w naukę programu należy wybrać taki, w którym nasze rysunki nie będą odstawać od konkurencji a to może zapewnić Archicad.

Dodatkowo ważny jest wybór medoty nauczania.  Zapisując się na kurs projektowania wnętrz osoba nie bierze tego pod uwagą. W Studio Forma zapewniamy autorski program oraz duże doświadczenie. Nasza szkoła istnieje od 15 lat a dowodem rozwoju są prace dyplomowe wykonywane przez studentów w trakcie i po naszych kursach. 

Wracając do zagadnienia wyboru kursu, w naszej ofercie jest bardzo duże ilość różnych zajęć. Zawsze na początku proponujemy kurs projektowania wnętrz I stopnia Archicad Artlantis I stopnia ewentualnie polecamy kurs rozszerzony z zajęciami 3ds Max Corona Render dla osób zainteresowanych realistyczną wiuzalizacją.

Czytaj więcej

Jak szybko można nauczyć się projektować ?

Jak szybko można nauczyć się projektować ?

Jeżeli nigdy nie mieliśmy styczności z projektowaniem wnętrz bardzo ważne jest wybrać na samym początku jak najlepszy kurs projektowania wnętrz. To będzie stanowiło naszą inwestycję w przyszłość. Jako wykładowcy w Studio Forma mamy styczność z osobami, które do nas przychodzą już po odbyciu jakiś szkoleń, niekiedy nawet ukończonych studiów. Okazuje się, że wiedza była niesety albo źle przekazana albo niektóre zagadnienia w ogóle zostały pominięte. Jak to możliwe ? Osoba do póki nie skomfrontuje się z wymagającym klientem/wykonawcą albo jakąś dokładniejszą formą szkolenia odkrywa dopiero wówczas swoją niewiedzę. Tutaj własnie należało by zadać sobie pytanie ? Czy mogę się nauczyć projektowania wnętrz w 1 tydzień ? W jeden tydzień można nauczyć się programu wspomagającego projektowanie wnetrz. W Studio Forma możena znaleźć obszerną ofertę kursów komputerowych. Jednak aby nauczyć się projektowania minimalny okres to 3 miesiące. Projekt musi stanowić przedstawienie pomysłu, który my musimy umieć rozwinąć i go przedstawić. Wykładowca musi nas poprowadzić, niekiedy skrytykować. Należy pamiętać jeśli ktoś uważa, że wszystko wie najlepiej, zamyka sobie drogę do rozwoju.

Czytaj więcej

Zasady projektowania wnętrz

Zasady projektowania wnętrz.

Przy projektowaniu wnętrz niezbędna jest znajomość ergonomii, przepisów budowlanych oraz dobra znajomość materiałów stosowanych w projektach wnętrz. Bez tej wiedzy niestety popełniane są najczęstsze błędy projektowe. Wiedzę tą można nabyć drogą praktyki ucząc się od osób projektujących bądź odbywając kurs projektowania wnętrz. Ważną część ergonomii stanowią wymagania, które należy zapewnić w celu prawidłowego poruszania się bezkolizyjnego po mieszkaniu jak i stworzenia komfortu psychicznego w mieszkaniu dla użytkownika. Podstawowe popełniane błędy przy projektowaniu mogą dotyczyć źle rozplanowanych urządzeń np. w kuchni czy w łazience, na złych wysokościach, w nieodpowiednich połączeniach względem siebie. Innym przykładem braku wiedzy są źle zaprojektowane drzwi, które otwierają się w niewłaściwe strony, czasami tworząc względem siebie konflikt, co uniemożliwia wejście do odpowiedniego pomieszczenia. Błędy mogą także dotyczyć układów funkcjonalnych mieszkania. Ważną zasadą w projektowaniu mieszkania powinna być możliwość stworzenia dwóch stref - dziennej i nocnej. Niekiedy podział ten jest z góry zaprojektowany w mieszkaniu i może być prawidłowy. Natomiast przy zmianie układu funkcjonalnego należy prawidłowo zaprojektować nowe wnętrze pamiętając o podziale funkcjonalnym i strefach takich jak strefa wypoczynku, pracy itp. Sam kurs dekoracji jest nie wystarczący, musi być bardziej rozbudowany o zganienia techniczne, gdy zmieniamy układ ścian. Ważne jest aby wybrać kurs projektowania wnętrz, który tego rodzaju zagadninia obejmuje. Przepisy budowlany też są przydatne, gdyż powinniśmy wiedzieć, które pomieszczenia wymagają wentylacji czy też można łączyć wentylację mechaniczną z grawitacyjną. Odpowiedzi na wszystkie pytania zawiera nasz kurs projektowania wnętrz. Wiedzę przekazują architekci, praktycy posiadający bogate doświadczenie zawodowe. Kursy projektowania wnętrz w Studio Forma już od kilku lat zostały wzbogacone o formę zajęć fakultatywnych, na których są omawiany aspekty projektowo - wykonawcze, co daje kursantowi przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Wśród absolwentów są osoby, które bardzo dobrze dają sobie radę w obecnych realiach rynkowych.

Najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu wnętrz

Oczywiście ilość błędów popełnionych przy projekcie wnętrza może być naprawdę duża, postaramy się jednak wskazać na najbardziej typowe : nieodpowiednio wyliczona ilość potrzebnych materiałów, np. zbyt duża ilość farby; nie uwzględnienie parapetu okna przy szafkach kuchennych, co może spowodować niemożliwość otwierania szafki; źle umieszczona zmywarka za blisko ściany, co znów powoduje problemy użytkowe; nieuwzględniona podczas projektowania bateria w zlewie przy oknie co uniemożliwia otwieranie okna; źle dobrane materiały ze względów użytkowych niska wytrzymałość na wilgoć bądź uderzenia; oczywiście błędy stylistyczne w doborze elementów. Sposobem na ustrzeżeniem się od błędów jest posłuchanie opinii fachowców, innych projektantów co zapewnia kurs projektowania wnętrz w Studio Forma. Projektant powinien nie tylko stworzyć wnętrze piękne ale i użytkowe, w którym będziemy czuć się komfortowo. Jednak wnętrz eto powinno być także użytkowe i wszystkie rozwiązania powinny być przemyślane i do stosowane do potrzeb użtkownika.

tl_files/aktualnosci/dyplomy/kurs projektowania wnetrz kursy projektowania wnetrz magdalenagronowska.jpg

 

Zobacz prace dyplomowe kurs projektowania wnętrz 

Czytaj więcej

Facebook Telefon
Facebook