Zajęcia fakultatywne w Studio Forma - kurs projektowania wnętrz

data dodania: 02 09 2014

STUDIO FORMA  prowadzi dodatkowo zajęcia fakultatywne.

Dotyczą one każdej edycji kursu projektowania wnętrz i są przeznaczone jedynie dla naszych kursantów. Mają charakter edukacyjny i specjalistyczny.

Terminy zajęć fakultatywnych

1. MALUJEMY. WARSZTATY DEKOROWANIA ŚCIAN I SUFITÓW. TERMIN 06.10.14 GODZ. 10.00 - 15.30

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą MR STUDIO PROJEKTORNIA i TIKKURILA.

Tematyka:
  • Kolor, wykończenie, struktura - różne możliwości zastosowania farb we wnętrzach.
  • Dekoracje ścienne - farby i tynki strukturalne.
  • Komponujemy kolory - stop monotonii
Dla uczestników: komplet materiałów firmy Tikkurila - wzorniki farb w paletach NCS, RAL i Tikkurila, katalogi drukowane.
2. ZAJĘCIA Home & Home TERMIN 20.10.2014 godz. 10.00-15.00

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą Home & Home

To pracownia dekoratorska specjalizująca się w dekoracji okien i ścian. Na co dzień odczarowuje podejście do tapet jak i tkanin. Wspiera architektów i projektantów przy doborze odpowiednich materiałów, dysponuje dziesiątkami próbników, wzorów sprowadzanych z największych europejskich fabryk. Choć tapetowanie jak i dekoracja okien to końcowy etap prac wykończeniowych warto przewidzieć je wcześniej w projekcie. Trzeba pamiętać, że tapeta nawet położona na jedną ścianę, lub atrakcyjnie upięta zasłona może mieć decydujący wpływ na odbiór  całego wnętrza.

3. ŁAZIENKA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA - WARSZTATY. TERMIN 27.10.14 GODZ. 10.00 - 15.30

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą MR STUDIO PROJEKTORNIA

Prowadzący: Przemek Kalinowski
Tematyka:
  • Umywalki, wanny, brodziki, kabiny prysznicowe - na co zwracać uwagę przy wyborze produktów.
  • Co trzeba wiedzieć o armaturach łazienkowych, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Jak dobierać baterie do ceramiki łazienkowej. Jak kompletować rozwiązania do prysznica i wanny. Przegląd najczęściej stosowanych i najciekawszych rozwiązań.
  • Katalogi produktów. Jak poruszać się w gąszczu informacji zawartych w materiałach producentów. Jak sprawnie i bez błędów dobierać elementy wyposażenia łazienek.
  • Projekt a rzeczywistość - najważniejsze zagadnienia techniczne i ich wpływ na projekt łazienki.

Dla uczestników: komplet katalogów producentów (armatura, ceramika łazienkowa, brodziki i kabiny prysznicowe, grzejniki).

4. ZAJĘCIA DESIGN Vitra TERMIN 17.11.2014 godz. 10.00-15.00.

Zajęcia organizowane i prowadzone wspólnie z firmą VITRA

Tematyka: analiza powstania i inspiracje  znanych nam dobrze ikon designu. Oprócz form użytkowych także przykładowe projekty obiektów architektury docenionych i znanych projektantów jakich jak: Zaha Hadid,Antonio Cittero,Jasper Morrison, bracia Bouroullec, Philippe Starck oraz innych.

Zdjęcie z minionych edycji.

tl_files/aktualnosci/vitra relacja/kursy projektowania wnetrz 10.jpg